Іван Габчак: Навіки в Пам’яті Народній

4Лип

У середу, 29 червня, відділі історії музею “Дрогобиччина” зібралися рідні, односельчани, побратими і просто небайдужі, щоб згадати нашого краянина Івана Габчака, уродженця села Уличне, випускника Академії Сухопутних військ імені Петра Сагайдачного, лейтенанта, командира роти звукометричної розвідки 55-ої ОАБр, який, важкопоранений, загинув смертю Героя при виході з Іловайського котла.

Дата вшанування Героя – 29 червня – вибрана не випадково, адже саме в цей день Іванові Габчаку сповнилося б 30 років. Та в пам’яті рідних і побратимів по зброї він навічно залишиться 22-літнім…

Учасників заходу поблагословив отець Василь Полянко, який, до слова, є військовим капеланом та ініціатором створення єдиного в Україні Пантеону Героїв. Священник подарував матері Героя іменну пам’ятну ікону Святого Івана, написану художником і волонтером Левком Скопом. Книжку «300 славетних дрогобичан», в якій також висвітлено й життєпис юного Героя, передав його матері автор, директор ПДЮТ Богдан Пристай. Про подвиг Івана Габчака написано і у «Віснику музею «Дрогобиччина», який також ми подарували матері Героя.

У пам’яті рідних і близьких Іван Габчак навіки залишився юним, «добрим, чуйним, зі щирим серцем і душею», «спокійним, врівноваженим і чесним», «справедливим і мужнім патріотом, командиром, від якого завжди залежав успіх бою і навіть військової операції» –  це у спогадах про сина згадувала мати Галина Габчак. Також достойні риси характеру свого учня підкреслював і директор Уличнянської школи Володимир Савчин. Героїчні сторінки життєпису свого друга і однокурсника з Академії Сухопутних Військ імені Петра Сагайдачного розкрив побратим Героя Юрій Смірнов, який, пройшовши «зелений коридор» Іловайська, 40-денний полон і катування, зумівши вибратись із пекла, залишившись живим свідком Іловайської трагедії.

«Ой у лузі червона калина…», в’язанка патріотичних пісень і особливо «Колискова матері» у виконанні відомого тріо бандуристок – Оксани Роман (викладачки музичної школи, дириґентки, мами Воїна), Марії Мельник (студентки Одеської консерваторії) та Надії Герляк (студентки музично-педагогічного факультету ДДПУ ім. Івана Франка) до глибини душі розчулили й мотивували кожного, хто в цей день прийшов згадати нашого захисника.

До З0-річчя з Дня народження Івана Габчака наукові працівники відділу історії музею «Дрогобиччина» підготували та презентували буклет «ІВАН ГАБЧАК (29.06.1992-29.08.2014) НАВІКИ В ПАМ’ЯТІ НАРОДНІЙ» – про нашого краянина, Героя російсько-української війни, якого за мужність і відвагу Указом Президента України було нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня. Посмертно…

Та він живий у пам’яті народній! Бо ж Герої не вмирають, коли їх пам’ятають!

Автор тектсу та світлин – Марія Головкевич, старший науковий працівник відділу історії

Поділитись з Друзями

Ще ніхто не прокоментував. Ви можете бути першим!

Додати Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені*

-->
Музей «Дрогобиччина»

Контакти для Довідок


Маєте Запитання чи Пропозиції?

Повідомте нас! Ми відкриті для спілкування!