“Між іншим” Зоряни Лильо-Откович та Ореста Гелитовича

22Лют

Відкриття не кожної нашої виставки, скажемо відверто, стає справжньою імпрезою: цікавою, експресивною, живою… Настрій, який супроводжував презентацію творчого тандему авторів зі Львова – Зоряни Лильо-Откович та Ореста Гелитовича, став яскравим святом для численних гостей Палацу мистецтв. До речі, дякуємо кожному, хто завітав до нас цього вихідного дня. 

Недільний вернісаж, між іншим, не тільки не втратив своєї камерності й щирості, як зазвичай буває на велелюдних заходах, а навпаки – додав мажорного звучання напрочуд жвавій та експресивній непересічній мистецькій події.

Можливо, це зумовлено особистостями авторів – представників знаних львівських творчих родин, для яких життя у мистецтві абсолютно звичне й органічне. Відтак, такі події для них як момент істини: художні твори виносять на суд глядача, і тоді вони починають через сприйняття інших жити своїм життям. Для будь-якого художника – це особливо хвилюючий, небуденний та інтригуюючий час, який додає драйву усьому заходу.

А можливо, цю емоційно наснажену атмосферу витворила власне енергетика творів, не залишивши байдужим нікого. Гості вернісажу були не сторонніми спостерігачами – активними учасниками спільного творчого процесу, коли авторська експресія відлунює у душі глядача. Якщо говорити максимально лаконічно, то винуватці свята – Зоряна Лильо-Откович та Орест Гелитович – немов чарівники перетворили звичні речі (папір, нитки, шнурок і навіть таблетки “Ібупрофен”) на неймовірної краси витвори мистецтва – своєрідний синтез образотворчого та декоративно-ужиткового у традиціях постмодернізму.

Про свою творчість мистці отримали чимало щирих захоплених відгуків. Розпочався цей емоційний обмін думками та враженнями від побаченого з виступів Надії Кікти, завідувачки відділу європейського мистецтва та Алли Гладун, директорки музею. Продовжили його Тарас Откович, керівник Львівського відділення Національного науково-дослідного реставраційного центру (та брат п.Зоряни), Олена Білас, директорка музею Трускавця та Андрій Спас, директор музею Борислава, Тетяна Пилипець, директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Р.Іваничука та незмінний учасник наших імпрез, музикознавець Володимир Грабовський.  

Запрошуємо і Вас, шановні дрогобичани, відчути магію творчості львівських художників, відвідавши вернісаж у Палаці мистецтв, який працює щодня з 10.00 до 17.00.

P.S. Нагадуємо про обов’язкове дотримання усіх норм карантинних обмежень!

Світлини – Ігор Фецяк, Андрій Гутович

Поділитись з Друзями

Ще ніхто не прокоментував. Ви можете бути першим!

Додати Коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені*

-->
Музей «Дрогобиччина»

Контакти для Довідок


Маєте Запитання чи Пропозиції?

Повідомте нас! Ми відкриті для спілкування!